Albert 8:00-21:00
Obchody 9:00-21:00
Search
Generic filters

Na sluníčko jedině bezpečně!

Na tropické počasí jsme si museli počkat po proměnlivých aprílových měsících, ale přesto jsme se dočkali. Tým OC Varyády přináší tipy, jak dosáhnout vytouženého bronzu s dostačující péčí, která je důležitá. Pokud se zrovna vyhříváte na dece, zpozorněte! 

Délku opalování volte dle fototypu

Směrodatným vodítkem k tomu, jak dlouho se můžete slunit může být váš fototyp. Největší pozor při slunění by si měli dávat pozor lidé s fototypem I se světlou pletí a pihami, obecně světlejší typy, které mají tendenci rudnout. Doporučená doba slunění bez použitého krému u prvního fototypu se pohybuje do 10 minut. Prodloužit dobu slunění můžete díky aplikaci vhodného opalovacího krému

Nepřežeňte začátek 

Na tropické počasí, které trávíme nejraději u vody, jsme se v předešlých chladnějších měsících těšili jistě nejvíce. A bronzové opálení je k tomu všemu jako bonus. I tak ale platí, že bychom neměli přehnat začátek a dobu opalování si dávkovat postupně. Přece jen, určitě nechcete zbytek dovolené trávit bolavým spálením. 

Čtěte příbalové návody 

Postupy a příbalové letáky mnohdy končí záhy v odpadkovém koši. Pokud jde však o péči pokožky, platí obzvláště při vysokých teplotách, abychom kladli důraz na častou a správnou aplikaci opalovacích přípravků. Například krém na opalování Marrionaud Sun Line před použitím je nutné protřepat, aby se jeho jednotlivé složky spojily a ochrana tak byla účinná. 

Mažte se pečlivě 

Při opalování dbejte také na časté pečlivé rozmazání opalovacího krému. Vaše pokožky bude chráněna nejen před prudkým slunečním zářením, ale i před pískem, chlorem, které vaši kůži vysušují. Myslete při péči také na obličejové partie. Pro tyto účely můžete použít i opalovací krém v tyčince, který se vejde do každé kabelky. Můžete si jej přibalit i v teplejších dnech, když se zrovna nesluníte, ale sluníčko je silnější. 

Dodržování pitného režimu 

Ač působí sklenice s drinkem plným ledu v parném dni více než lákavě, měli bychom v horkých dnech správně dbát na doplňování vlažných nápojů. Konzumace ledových nápojů může působit jako prvotní vzpruha, ale na druhé straně může tělu způsobit teplotní šok a zbytečně jej zatíží. Snažte se eliminovat z pitného režimu i kofeinové a alkoholické nápoje. 

Pestrá strava, která vytoužené opálení i podpoří 

Letní měsíce přejí sezonní zelenině. Není nic lepšího než čerstvá rajčátka, která voní ještě po zahrádce, nebo osvěžující okurka, cuketa a hlávkový salát. V letních měsících je z ovoce velmi oblíbený meloun, který nejen osvěží, ale i příjemně zasytí, díky jeho vysokému obsahu vody. V letním menu by neměly chybět ani jahody, meruňky a třešně. Vaše opálení podpoří i pravidelný přísun mrkvové šťávy, která obsahuje vysoké množství beta karotenu a vaší pokožku podpoří v dosažení opálení tak, že budete mít beach look za pár dní. 

Péče o pokožku nekončí jen nanesením opalovacího krému

Ač péče o vaši pokožku a pleť při opalování nevypadá nijak složitě, nekončí pouze nanesením krému na opalování, ale měla by končit ve vašich koupelnách. Celodenní slunění představuje pro vaši kůži velký zásah a díky péči po opalování je nutné ji vrátit to, o co přišla během horkého dne. Zlaté pravidlo –  hydratovat – navíc platí i u opalování. Vaše pokožka bude zregenerovaná a zpevněná. Nezapomínejte ani na péči o obličej. Eliminujete tak vznik nežádoucích vrásek a pigmentových skvrn. 

Jaké fígle máte na urychlení opálení vy? Používáte i péči po opalování? 

Osvěžte se našimi slevovými nabídkami, kterých můžete využít v našem obchodním centru. Těšíme se na vaši návštěvu. 

Veškeré novinky naleznete i v přátelské klubové aplikaci OC Varyáda

Sdílejte to svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email