MÁME OTEVŘENO I BĚHEM REKONSTRUKCE • BLACK FRIDAY VE VARYÁDĚ - SLEVY AŽ 80 %

Pro milovníky zlatavého moku: Objevte kouzlo pivovarské tradice v Karlovarském kraji

3 minuty

Pokud hledáte při výletě na Karlovarsku další tipy na turistiku, určitě potěšíme pánskou část! Nebyla by to totiž pořádná turistika, aniž bychom pánům nedopřáli jedno od cesty na svlažení! Na své si ovšem přijde celá rodina, protože pivní tradice má i na Karlovarsku bohatou historii. Dozvíte se tak i mnoho z historie pivovarnictví v Karlovarském kraji. 

Pivovar Karel IV. přímo v srdci Karlových Varů 

 

Přímo v Karlových Varech sahá historie pivovarnictví už do 14. století. Jeho začátky nebyly vůbec jednoduché! Pivovar totiž postihl devastující požár na počátku 17. století.  Nepříznivou okolností pro pivovar znamenaly také spory, které se týkaly umístění pivovaru v lázeňském městě. Tato skutečnost nebyla lázeňskými hosty v centru města vítána s nadšením. Pivovar se také musel několikrát stěhovat a bohužel i historické a kontextuální okolnosti, jako druhá světová válka a nezájem konzumentů, vedly k zániku pivovaru. Na tradici se však podařilo navázat a pivovar opět vznikl, v komplexu budov Becherplatz, kde je spojený s ikonickou Becherovkou. Becherplatz představuje centrum dění, kde si můžete vychutnat nejen tradiční zlatavý mok z Karlovarska. Můžete také navštívit muzeum Becherovky a rozšířit si další znalosti o původu pověstného likéru z Karlových Varů, nebo strávit příjemnou siestu v kavárně Becherplatz

 

Pivovar Svatý Florián v Lokti

 

Chystáte-li se navštívit starobylé město Loket, budete mít o pestrý víkendový program postaráno! Pivovar Svatý Florián  byl otevřen v roce 2006 v prostorách původní sladovny z dob Karla IV. V pivovarské restauraci můžete přímo spatřit kompletní technologii pivovaru. Navštívit při této příležitosti můžete i pivovarské muzeum s výstavou historických pivních lahví, stáčecích strojů a výčepních pomůcek, což zaujme i nepivaře. Pro fajnšmekry je možnost i navštívit pivní obchůdek s rozmanitým množstvím suvenýrů, pivních nálepek, podtácků a historických etiket. Zakoupit si můžete samozřejmě i pivo s sebou. 

 

Pivovar na zámku? Zavítejte do Chyše!

 

Proč nespojit příjemné s užitečným a nenavštívit zdejší pivovar i zámek najednou? V Chyši historie vaření piva sahá velmi hluboko, a to do konce 16. století.  V zámeckém pivovaru tedy o něco později, a to od konce 19. století. Stejně jako u karlovarského pivovaru Karel IV. byl však jeho provoz, díky nepříznivým okolnostem v té době, na čas přerušen. Věrné štamgasty potěší skutečnost, že se chyšské pivo vaří podle staročeských receptur a s použitím těch nejkvalitnějších sladů z naší země. Je bez chemických přísad a není filtrováno ani pasterizováno. Pivo Prokop je nabízeno ve světlé, polotmavé i tmavé verzi a můžete si načepovat i na cestu domů. 

 

Toužíte si zakoupit výrobky od lokálních výrobců z Karlovarska? Pak zavítejte do Bistrotéky, kde si každý z vás přijde na své! 



Navštívili jste některý z pivovarů v Karlovarském kraji? A jaká jiná další místa máte v plánu vidět? 

Sdílejte s přáteli
Skip to content