Albert 8:00-21:00

Obchody 9:00-21:00

Search
Generic filters

Hit letošního léta: Rodinná dovolená na elektrokolech!

Letošní léto je z hlediska cestování trochu jiné než ta předchozí. Většina z nás se kvůli omezením spojených s nákazou koronavirem rozhodla strávit prázdniny v Čechách. Jednou z nejoblíbenějších rodinných kratochvílí tak bude poznávání okolních krás a pamětihodností spojených s výlety na elektrokolech, která jsou na podobné aktivity naprosto ideální.

Pojďte se podívat na to, co byste měli vědět, než na dovolenou na elektrokolech vyrazíte. Jak si vybrat to správné a jak na něm vozit svou ratolest? Přidáme i několik cyklotras pro začátečníky a pokročilé, díky kterým se stane vaše jízda nezapomenutelným zážitkem.

Proč si pořídit elektrokolo?

Předností elektrokol je nejen pohodlná jízda, ale také schopnost prokličkovat i ulicí plnou aut bez dlouhého čekání v kolonách. Elektrokolo využijete jak na polní cestě, tak na cyklostezce, a když je potřeba, oceníte ho i na rušné komunikaci. Díky tomu, že se nikdy nestane, že prostě nemůžete únavou jet dál, jste vždy svými pány a nelimitují vás tak ani výlety s dětmi. No a kdyby se vám elektrokolo přece jen vybilo, nic se neděje, budete mít dostatek sil, abyste došlapali do cíle jako na klasickém kole. Není se tedy čemu divit, že podle nejnovějších odhadů bude v létě každé třetí prodané kolo na elektrický pohon.

E-bikes

Jak vybrat vhodné elektrokolo?

Při výběru kola doporučujeme nehledět na cenu, ale především na to, na jaký typ využití kolo pořizujete. Budete jezdit po městě nebo v náročnějších terénech? Mějte na paměti, že elektrokolo si nekupujete na jednu sezónu, ale mělo by vám vydržet i několik tisíc najetých kilometrů.

„Elektrokola jsou ekologicky šetrné dopravní prostředky. Jsou všestranná a přináší radost nejen rekreačním, ale i sportovním cyklistům. Jsou k dispozici v mnoha různých variantách, a to od městských, trekingových, krosových až po horská elektrokola, stačí si jen vybrat to, které vám bude nejvíce vyhovovat,“ prozrazuje výhody elektrokol Jan Štádler, marketingový ředitel obchodní sítě Hervis Sports.

Jaké varianty na trhu seženete?

Nejžádanějším artiklem nadále zůstávají bicykly třídy I, jež pohání zabudovaný akumulátor čerpající energii z povětšinou lithiové baterie. K dostání jsou elektrokola určená do náročných horských terénů, ale i vyloženě městské varianty.

„Baterie je základ – ty standardní vystačí při plném dobití přibližně na 6 hodin. Není to ale tak, že byste pak zůstali trčet někde uprostřed silnice. Pamatujte, že jste pořád na kole. Pokud šlápnete do pedálů, dostanete se na místo určení i bez složitého hledání zásuvek. Nepochybnou výhodou ale pak je, že většinu elektrokol opravdu dobijete prostřednictvím klasické 230 voltové zásuvky,“ vyvrací rozšířené mýty o e-kolech Jan Štádler. 

5 nejlepších cyklotras Česka

Nejpopulárnější cyklistickou trasou je labská cyklostezka, která vede od německých hranic až po Litoměřice. Cestou uvidíte Milešovku, Radobýl i děčínské skalní masivy. Cesta je snadná, téměř celá asfaltová, tudíž byste ji měli v klidu zvládnout. Na Moravě zase nevynechejte osmdesátikilometrovou cyklostezku u Baťova kanálu. U brněnské přehrady si můžete užít jak terén, tak asfalt. Cesta je místy dosti namáhavá, proto by si na ni měli troufnout spíše zkušenější cyklisté. Krásnou přes sto kilometrů dlouhou cestu nabízí povodí Bečvy, kde můžete vidět kromě panenské přírody Beskyd i skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Také Praha má svou cyklostezku, tu si zamilují hlavně ti nejmenší. Měří pouhých dvacet kilometrů a zavede vás parkem Stromovka k pražské ZOO.

Řekněte to svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email