Search
Generic filters

Jak používat telefon produktivně a čeho se můžete zbavit?

4 minuty

Neuděláte bez vašeho mobilního telefonu ani krok? Jaké aplikace jsou pro vás nezbytně nutné? A jaké máte v telefonu jen proto, že jsou trendy? Dokážete být alespoň na chvíli v režimu off? Pojďme si ukázat triky, jak i v dnešní době vyzrát nad moderními technologiemi a věnovat se třeba i jen sami sobě!

Projděte si aplikace v telefonu

 

Nemusíte ihned radikálně mazat aplikace, které jste měsíc nepoužívali. Pokud vám tu a tam platforma ušetří čas, vyplatí se ji v telefonu mít. Máme na mysli například takové nástroje, ve kterých lze mít všechny zákaznické karty z prodejen, nebo aplikace online e-shopů, kde často objednáváte. Zeptejte se však sami sebe, jestli se v nainstalovaných aplikacích na ploše telefonu opravdu vyznáte. Lze si v telefonu aplikace i různě přesunout dle důležitosti v používání. Není nic horšího, než když musíte ikonku appky hledat na ploše mezi dalšími. 

 

Aktualizujte si oznámení 

 

V dnešní době máme neustále pocit, že musíme být na příjmu. Ne vždy si můžeme dovolit být pracovně nedostupní, ale pokud to jen jde, omezte oznámení tam, kde to lze. Nemusíte být stále a pro všechny dostupní! Vypněte si oznámení na sociálních sítích a na e-mailech, na kterých tak často nejste! Nebo zjistěte, jak která aplikace má možnost si notifikace nastavit a snažte se, aby oznámení z nich chodila ob den, nebo jen jednou za den. 

 

Nastavte si nepřítomnost 

 

Myslíte i ve volném čase na práci? Máte pocit, že musíte být neustále po ruce pro vaše kolegy? Tak, jak jsme zvyklí si nastavovat nepřítomnost v době, kdy nejsme v zaměstnání a čerpáme dovolenou, můžete nedostupnost nastavit i na vašich osobních e-mailech. Protože v dnešní době máme více komunikačních platforem, můžete si status režimu off nastavit i v nich, abyste zamezili, že bude váš osobní život narušený. Chovejte se k mobilnímu telefonu u vás doma jako k pevné lince 

 

Přistihujete se při tom, že máte telefon neustále při ruce? Projíždíte sociální sítě a nevěnujete se dění doma? Pak tyto faktory jsou znamením, jak vaši přítomnost na sociálních sítích omezit. Zavzpomínejte, jaké to bylo, když existovaly ve většině domácnostech pevné linky. Ty jsme neměli neustále u sebe. A když zvonil telefon a my jsme k němu nestačili doběhnout, musel si volající zavolat zpět, nebo jsme vytočili číslo my. Dejte si časový limit na trávení času na telefonu a nejlépe před spaním kontakt s ním eliminujte úplně. 

 

Kolik času trávíte na vašich telefonech vy? Jaké zajímavé aplikace používáte a jak vám pomáhají? 

Sdílejte s přáteli