Covid-19 očkovací centrum

Očkovací centrum máme od 1. září i u nás ve Varyádě!

Udělejte tečku za koronavirem! Očkování je cesta zpátky k běžnému životu a hlavně k běžnému způsobu života, který jsme museli kvůli Covid-19 omezit. Čím dříve se podaří proočkovat populaci, tím dříve nastanou ty časy, které jsme znali a žili.

Provozovatelem očkovacího centra je Karlovarská krajská nemocnice a. s.

Očkuje se vakcínami Pfizer a Modernou

Očkování probíhá ve dvou dávkách. Na první dávku se můžete objednat ZDE, nebo můžete přímo přijít, zaregistrovat se a první dávka vám bude podána ihned. Termín 2. dávky bude každé osobě přidělen ihned po aplikaci 1. dávky (o intervalu mezi jednotlivými dávkami se můžete dočíst níže).

Občané České republiky s platným  zdravotním pojištěním od 16 let se mohou přijít naočkovat zdarma (v jiném případě najdete informace níže).

Kdy a Kde?

Očkování v OC Varyáda vám poskytnou zkušení zdravotníci. Očkovací centrum bude otevřeno od pondělí do pátku  od  14:00 do 18:00 a o víkendu od 10:00 do 13:00 . Očkovací centrum naleznete v levé části centra z pohledu od vchodů v jednotce mezi Českou spořitelnou a prodejnou BUSHMAN.

Registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/ bude podle věkových skupin v souladu s národní očkovací strategií umožněna cizincům (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR pobyt nad 90 dnů – konkrétně se jedná o následující skupiny:

a) cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR

b) cizinec s platným dlouhodobým vízem

c) rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným  nebo trvalým pobytem v ČR

d) občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území

Platba bude možná prostřednictvím platební karty. Platba v hotovosti není možná. Cena činí za 1 dávku Comirnaty (BioNTech/Pfizer): 408,- Kč + 400,- Kč za administrativu a aplikaci očkovací látky. Příchozí samoplátci se budou prokazovat cestovním pasem.

Podrobnosti o očkovací látce.

Neregistrovaní zájemci mohou zavítat do očkovacího centra kdykoliv v průběhu otevírací doby centra. Očkování bude prováděno vakcínou Pfizer/BioNTech a týká se zájemců 16+ a pojištěnců v ČR.

Pro očkování dětí do 15 let je zapotřebí přítomnost pediatra. Pediatr bohužel nebude v očkovacím centru ve Varyádě přítomen. Očkování dětí od 12 do 15 let probíhá mímo očkovací centrum a to v prostorách Karlovarské krajské nemocnice – pavilon B – v centru cestovní medicíny –, PO+ST+PÁ v čase od 9-14hod

Česká vakcinologická společnost ČLS JEP doporučuje, aby se interval mezi první a druhou dávkou mRNA vakcín proti onemocnění COVID-19 u vakcíny od firmy Pfizer (Comirnaty) pohyboval mezi 21-42 dny. Toto doporučení je plně v souladu se stanoviskem amerického centra pro kontrolu nemocí (CDC), Světové zdravotnické organizace (WHO) a odborné poradní skupiny WHO pro imunizaci (SAGE).


Česká vakcinologická společnost ČLS JEP doporučuje, aby se interval mezi první a druhou dávkou mRNA vakcín proti onemocnění COVID-19 u vakcíny od firmy Moderna (Spikevax) pohyboval mezi 25-35 dny. Doporučené rozmezí je 28 dní. Toto doporučení je plně v souladu se stanoviskem amerického centra pro kontrolu nemocí (CDC), Světové zdravotnické organizace (WHO) a odborné poradní skupiny WHO pro imunizaci (SAGE).

Od pátku 25. června 2021 Ministerstvo zdravotnictví zrušilo 90denní lhůtu, po kterou lidé po prodělání onemocnění COVID-19 prozatím nemohli podstoupit očkování. Cílem je urychlit očkování i u této nemalé skupiny obyvatel, a to i s ohledem na výskyt mutací.

V praxi to pro osoby, které v uplynulých 90 dnech prodělaly COVID-19, znamená, že se po skončení izolace mohou podstoupit očkování proti COVID-19. Imunita a protilátky získané proděláním onemocnění nejsou kontraindikací k očkování. 

Určitě ne, pokud COVID-19 po aplikaci vakcíny dostanete, znamená to, že jste se nakazil/ a ještě před očkováním nebo bezprostředně po něm, kdy jste ještě neměl/a vytvořenu dostatečnou imunitu.

Protože se imunita po prodělaném onemocnění u pacientů liší a nemusí být dostatečná, aby Vás chránila před novým onemocněním. Platí to zvláště u starších nemocných a u nemocných s imunosupresí. Navíc se nyní zjistilo, že v těchto případech očkování zajistí lepší ochranu proti novým mutacím koronaviru.

Pouze ti, kteří v minulosti měli závažné alergické reakce na nějakou složku vakcíny (anafylaxe), a děti mladší 12 let, protože pro tuto věkovou skupinu není zatím vakcína schválena.

K očkování by se mělo přistupovat vždy po individuálním zvážení. Těhotné ženy mají proti těm negravidním stejného věku zvýšené riziko závažného průběhu onemocnění COVID-19. COVID-19 může zvyšovat riziko také předčasného porodu.

MUSÍM POUŽÍVAT ROUŠKU I PO OČKOVÁNÍ?
Ano. Vládní nařízení se prozatím nezměnila. Potřebuji před vakcínou test na COVID-19? Nepotřebujete.

Alergie na antibiotika nejsou kontraindikací k očkování proti COVID-19.

Vakcína je pro vás bezpečná. Nemusí být ale tak účinná jako u osob bez onemocnění imunitního systému. Snižuje ale pravděpodobnost, že onemocníte zvlášť závažným průběhem, a to je důvod, proč je doporučeno očkovat nemocné s poruchou imunity nebo po transplantacích.

Před  očkováním s pacienty promluví v Očkovacím centru  lékař, který jim může zodpovědět případné otázky. Nejlépe je ale se obrátit na svého praktického lékaře, který nejlépe zná Váš zdravotní stav. 


Po

Út

St

Čt

So

Ne

14:00 – 18:00 

14:00 – 18:00 

14:00 – 18:00 

14:00 – 18:00 

14:00 – 18:00 

10:00 – 13:00

10:00 – 13:00

balonky

Nafoukněte zábavu ve velkém!

Balonky máme někteří z nás spojené s bezprostřední radostí a roztomilým dětstvím. Nejen pro nejmenší má však nově otevřený BALONKOMAT nafouknutou radost. Pořídit v prodejně

holka v listí tvář umělkyně

Minimalistický make-up během pár minut!

Čeká vás dovolená, na kterou se vám nechce s sebou vézt několik odstínů make-upu? Nebo chcete minimalizovat v letních měsících dekorativní kosmetiku, protože se bojíte