Search
Generic filters

Když bazalka nepatří jen do kuchyně!

3 minuty

Vyznačuje se jedinečnou vůní a v kuchyňském světě představuje jednu z nezbytných surovin pro dochucování pokrmů. Její výhodou je, že ji můžete pěstovat i na vašem balkoně. Používá se ale také jako přísada do kosmetických produktů a parfémů. Důvod je jednoduchý. Navozuje příjemný pocit klidu a působí antistresově! 

Sisley: Nejen kvalitní produkty, ale i prožitek z kosmetických pečujících rituálů

 

Francouzská značka Sisley, která byla založena v 60. letech 20. století, k nám přinesla kosmetiku založenou na používání přírodních složek a esenciálních olejů. Má mnoho příznivců, mezi které se řadí hlavně ženy, které o sebe rády pečují a pro které péče o tělo není jen nutnou rutinou. I vůně od této kosmetické značky mají jasný rukopis a hodí se pro ženu, která ráda potěší své smysly. Eau de Sisley 2 je jedna z vůní, kde se můžete těšit na skloubení kardamonu, bergamotu a bazalky. V základu vůně jsou obsaženy výrazné ingredience jako je vetiver, santalové dřevo, cedr a pačuli, a v jejím srdci se můžete těšit na egyptský jasmín, růži, brambořík a vodní kosatec. 

 

Hermés: Elegance snoubící se se smyslovými potěšeními

 

Zůstáváme stále ve Francii, odkud pochází i značka Hermés, která s výrobou parfémů přišla až v 50. letech 20. století. Hermés je zárukou elegance, ale na druhé straně jsou všechny parfémy pocházející z dílny této francouzské značky výrazem životního stylu a prožitků. Eau de Basilic Pourpre, která pochází z dílny parfumérky Hermés, Christine Nagel opěvuje tuto rostlinu, která nám připomíná bylinkovou zahrádku, letní posezení a prosluněné dovolené. Jako u všech předchozích vůní z dílny Hermés se můžete těšit na ikonický a nepřehlédnutelný flakon, který vám bude aromatickou rostlinku připomínat neustále. 

 

Špatně se vám ráno probouzí? Bazalka se postará o vaši chuť do nového dne!

 

Začínáte svůj den uspěchaným vstáváním a rychlou kávou? Upusťte od hektických začátků dne! Kávu doplňte o ranní sprchu, kde se o vaši pohodu postará právě svěží přítomnost bazalky a limetek ve sprchovém gelu Good Morning značky Kneipp, jejíž produkty se vyznačují důrazem na sílu rostlin a přírodních esencí. Éterický olej z bazalky posílí z rána nejen váš nervový systém ale i vaši koncentraci. Společně s limetkovým olejem vytváří bazalka kombinaci, která má povzbuzující účinky na psychiku a tlumí nervozitu. V jakém provedení máte bazalku nejraději? Sdílejte s námi a sledujte i vaši oblíbenou klubovou aplikaci plnou novinek a soutěží

Sdílejte s přáteli