Search
Generic filters

Kam s dětmi za zábavou a poznáním po Karlovarském kraji

Slunečné počasí nahrává čím dál tím více spontánním výletům na památky a do přírody. Ne vždy je však volba lehká, pokud si přejeme zabavit i naše ratolesti. Pojďme si ukázat místa, na která se budete rozhodně rádi vracet. Nejsou daleko od Karlových Varů a navíc můžete využít i Karlovy Vary Region Card, která vám otevírá vstup do stovky dalších, možná vámi ještě nenavštívených, míst. 

Motýly všech barev v Papilonii

 

Pokud se v nejbližší době nechystáte zrovna do tropického pralesa, nezoufejte. V Karlových Varech do něj můžete vstoupit a nabídne se vám tak zvláštní podívaná! Můžete se připravit na setkání s exotickými motýly ze všech koutů světa. A věřte, že nepůjde opravdu o žádné drobné motýlky. Někteří mají totiž rozpětí křídel až několik desítek centimetrů! Kromě poletujících krasavců, kteří budou hrát všemi barvami, můžete spatřit i líhnutí motýla z kukly. Takové poznatky se u vašich ratolestí v budoucích hodinách přírodovědy určitě neztratí! 

 

Botanická zahrada a muzeum motocyklů a hraček v Bečově nad Teplou 

 

Při výběru aktivit s nejmladšími členy rodiny je důležité myslet i na pohodlí rodičů. Nejlepší volbou je skloubení příjemného s užitečným. Tím je i návštěva botanické zahrady v Bečově nad Teplou, která nabízí na 12 hektarech místo k nasbírání nových informací,  načerpání energie a setkávání se. Tak přibalte do batůžku altas rostlinek a vydejte se na soutěžní poznávačku rostlin! Bečov nad Teplou nabízí mimo návštěvy botanických krás ještě i expozici historických motocyklů a hraček, což bude blízké všem členům rodiny. 

 

Oblíbené památky rovnou na jednom místě. To je Boheminium! 

 

Pokud byste chtěli navštívit s vašimi ratolestmi více památek, ale čas vám to prostě nedovolí, můžete si trošku pomoci! V Boheminiu, čtvrtém největším parku miniatur v Evropě, který se nachází v Mariánských lázních, můžete obdivovat nejznámější české památky, které jste třeba již navštívili. A ty, které jste ještě společně neviděli, můžete alespoň poznat, v takto zmenšené podobě. Jaká oblíbená místa navštěvujete s nejmladšími členy rodiny vy? 

 

Pochlubte se nám a sledujte váš oblíbený blog i v klubové aplikaci

Sdílejte s přáteli