Search
Generic filters

Jak pečovat o vlasy v létě? Dopřejte jim častou hydrataci a používejte vlasovou kosmetiku s UV ochranou!

Každé roční období představuje pro vlasy i vlasovou pokožku velkou zkoušku a odráží se na jejich následné kvalitě. Proto je nutné vaší hřívě věnovat odpovídající péči. My jsme se podívali na zoubek produktům, kterými můžete hýčkat vlasy i na dovolené, obzvláště pokud ji plánujete trávit v tropických destinacích!

Dopřejte vlasům detox a dodejte na objemu

 

Ještě než začnou velká letní parna, měli byste vlasům odlehčit. Ať už tímto myslíme hloubkový detox, zbavení se nečistot, ale také zastřihnutí konečků. Poraďte se s vaším kadeřníkem, jaký typ čištění vlasů by vám doporučil, než vůbec zvolíte nový odstín barvy vlasů. 

 

Kvalitní vlasová kosmetika pro letní péči

 

Ať už trávíte letní dny kdekoliv, platí, že kvalitní vlasová kosmetika, jako je šampon a kondicionér, patří do základní letní výbavy. Poohlížejte se po šamponu a kondicionéru s ochranou proti škodlivému UV záření. Vlasy jsou díky vhodné kosmetice vyčištěny od soli a chloru a zůstávají nadále hydratované. 

 

Omezte příliš časté mytí vlasů 

 

Dokážeme si představit, že v letních měsících je tendence k častějšímu mytí vyšší. Pokud navíc trávíte letní dny v bazénu u vody nebo na pláži, nedokážeme si představit, že bychom si vlasy poté nevyčistili. Doporučujeme však rozestupy mezi mytím, i v letních měsících prodlužovat. Vlasy se častým mytím více mastí, protože mizí přirozená produkce mazu. Suchý šampon vám pomůže překonat dny, kdy vlasy nejsou již jako po čerstvém umytí

 

Ochrana vlasů před slunečním zářením

 

Nejen pokožka a pleť by měly být chráněny před prudkým slunečním zářením opalovacími krémy. Zvláště, když cestujete do tropických oblastí, kde je o několik stupňů více, byste měli nejen obličej, ale i vlasy chránit vhodnou pokrývkou hlavy. Vaše vlasy můžete chránit i ochranným sprejem, který by se měl stát i nezbytným kosmetickým doplňkem na pláž vedle opalovacích přípravků. 

 

Vlasy nechte volně uschnout 

 

Není nic úlevnějšího, než když můžete mít vlasový styling hotový během pár minut. V letních měsících doporučujeme vlasy nepodrobovat častým tepelným úpravám, tedy omezit jejich fénování. Při mytí vlasů se vyhněte i příliš horké teplotě vody, stačí vlažná voda. Pokud přece jen potřebujete vlasy upravit, nezapomeňte před použitím žehličky nebo kulmy nanést přípravek na tepelnou úpravu. Pokud jste zvyklá nosit spíše rovný účes, dopřejte si pro změnu plážové vlny. Nemusíte přitom složitě kulmovat vlasy. Stačí nanést sprej pro vytvoření beach looku, který nechá vlasy přirozeně proschnout a vlny vytvoří samovolně. 

 

Regenerace a hydratace

 

Kromě volby základních produktů hýčkejte vlasy i správnou hydratací a regenerací. To docílíte používáním vlasových masek, které dodají vlasům potřebnou výživu.  

Vlasovou rutinu si dopřávejte i na slunečné dovolené u moře. Nemusíte s sebou přitom přibalovat běžné velké balení. Stačí s sebou přibalit plátýnkové masky, které nezaberou v kufru ani tolik místa. 

 

Olejíčky pro oslnivý lesk

 

V zimních měsících, kdy má vlasová pokožka i vlasy větší tendenci k dehydrataci a šupinatění, jsou oleje na vlasy pro vyživení tou pravou volbou. Vlasy jsou po jejich užívání krásně lesklé. Sluneční paprsky jsou rovněž velkým zásahem pro vlasy a olejíčky jim rovněž dopřejí potřebnou péči. Jen to nepřežeňte s použitím olejíčku. Stačí velikost malého ořechu. Aplikujte spíše ke kořínkům a do délek vlasů. 

 

A jak pečujete v létě o vlasy vy? Jaké přípravky vám vyhovují? 

 

Sledujte také naše lákavé nabídky, rovněž i ve vaší oblíbené klubové aplikaci

Sdílejte s přáteli