Search
Generic filters

Fresh drinky, které osvěží a podpoří vaší obranyschopnost

V jarních i letních měsících, kdy převládají teplejší dny, jsou oblíbené ovocné a zeleninové drinky a domácí limonády. Nejen, že příjemně osvěží, ale dodají tělu potřebné vitamíny, díky obsaženým surovinám. Přinášíme některé oblíbené tipy, které připravíte z dostupných surovin během pár minut!

Kořeněná šťáva z červeného zelí a ředkviček podpoří imunitu 

 

Ač nám již začalo opravdové jaro, i tak nás může přepadnout nečekaná viróza, jako naši blogerku Evu. Proto se nechala inspirovat receptem na zeleninovou šťávu, která obsahuje potřebnou zásobu vitaminu A a C a vápníku, fosforu, draslíku a sodíku. Potřebujete 200 g červeného zelí, 100 g bílé ředkve, 100 g ředkviček a 1 lžíci citrónové šťávy, dále sůl a pepř. Tato kombinace se doporučuje i pokud zrovna procházíte redukční dietou.

 

Zázvorové zpestření pro milovníky výrazných chutí 

 

Na tento drink potřebujete 2 pomeranče, 2 hrušky a plátek zázvoru (asi 2 – 3 g). Ukrojte si 2 plátky pomeranče stranou, tak, abyste měli na ozdobu. Všechny ingredience vložte do odšťavňovače nebo mixéru. Po rozmixování nalijte do sklenic. Výsledný drink ozdobte plátkem pomeranče a zázvoru na špejli.

 

Co s větším množstvím melounu? 

 

Pokud je vás v rodině více, poradíte si hravě i s velkým melounem, zvláště v teplejších dnech, kdy poskytuje toto ovoce dostatečné množství tekutin. Jste-li melounu přejedení, můžete jeho další část využít na smoothie. Stačí vám už jen přidat salátovou okurku a dle libosti i led. Obzvláště pokud máte po náročném cvičení, poskytne šťáva potřebnou hydrataci. Variací šťáv s melounem je nespočet a nemáte-li po ruce okurku, můžete smíchat s hroznovým vínem. Tato kombinace je rovněž považována za pročišťující. Vaše tělo bude zbaveno všech škodlivých látek. A jakou oblíbenou kombinaci ovoce a zeleniny si dopřáváte v letních drincích vy? Sdílejte s námi vaše oblíbené letní recepty a sledujte i naše novinky

Sdílejte s přáteli