Search
Generic filters

5 způsobů, jak pokojovými rostlinami můžete zkrášlit interiér

5 minut

Pokojové rostliny se v posledních pár letech opět začínají rozmáhat v našich interiérech. Nejen, že jsou přirozenou čističkou vzduchu, ale navíc dokáží náš interiér dokonale oživit. Přemýšlíte, jak je v jednotlivých místnostech rozmístit tak, aby co nejlépe vynikly? My vám přinášíme tipy, jak si s jejich rozmístěním co nejlépe pohrát!

Dvě jsou méně než tři, čtyři méně než pět! 

 

Říká se, že jakmile začnete cokoliv sbírat, na 100% nezůstanete jen u jednoho kusu! To platí i u pokojových rostlin. Ten, kdo se nechá okouzlit těmito živými pokojovými dekoracemi, zpravidla pokračuje v rozšiřování své sbírky. Jedna květina přece jen vypadá na poličce osaměle! A zde je seskupování a hromadění různorodých typů rostlin dovoleno. Ať už je umístíte do květináčů či nádob různých tvarů a barev, rozhodně nebude celkový dojem působit kýčovitě. Lépe vždy působí lichý počet květin u sebe než sudý počet. 

 

Do knihovny vnese život

 

Máte doma knihovničku či jen jednu polici s knihami? Při pohledu na ni si možná i tu a tam řeknete, že by ji chtělo oživit něčím dalším, ale nebaví vás otírat prach z různých sošek nebo suvenýrů? Rostliny dokáží knihovně vnést živější ráz. Budete tak mít větší chuť se při pohledu na ni posadit se ve vaší zelené oáze a začíst do dalšího příběhu! Nemáte kam květináče umístit? Zavěste je 😉

 

Jestliže jste vyčerpali možnosti, jak a kde rostliny v květináčích vystavit, nebo prostě hledáte další kreativní způsoby, jak do místností dostat zeleň, můžete zkusit rostliny zavěsit. Klidně si můžete sami vyrobit macramé síťku, která je vhodná na zavěšení květináče. Výhodou zavěšování je že ušetříte místo a bude se vám snáze utírat prach na nábytku. Pokud máte v místnostech hluchá místa nebo stěny, budou zavěšený rostliny ideální variantou, jak nevýrazné místo více oživit. 

 

Tropická džungle ve vaší koupelně 

 

Rostliny nemusí být jen v obývacím pokoji, nebo ložnici. Můžete je situovat i do vaší koupelny. Byť jde o místnost s omezenějším prostorem a světlem, můžete využít, dle tipu Victorie Harrisonové, i tyč, na které visí sprchový závěs. Na ni můžete zavěsit nádoby s vodomilnými rostlinami. Kupříkladu eukalyptus je tou pravou volbou přímo do koupelny, protože pára ze sprchy z něj uvolňuje vonné oleje a vytváří přirozenou a krásnou vůni. Pokud toužíte po domácích lázních, jste o krok blíže splnění vašeho snu. 

 

Utulnější předsíň

 

Rostliny oživí každý vchod domova. Pokud vstoupíte do chodby nebo předsíně, budete chtít při pohledu na zeleň, která vás v chodbě vítá, pokračovat dále. Hledáte-li způsob, jak otevřít váš domov a smazat hranice jednotlivých místností, použijte rostliny! Postavte je i k přechodům z domova na zahradu, nebo terasu, čímž vytvoříte zajímavý přechod a opticky tak prodloužíte zahradu a všudypřítomná zeleň bude nejen ve venkovních prostorách, ale i u vás doma. 

 

Jak jste si vystavili vaše pokojovky vy? Nebo si zatím nevíte rady, jakou si do vašeho interiéru pořídit? Zastavte se v prodejně Květiny Novák, kde vám zkušené floristky poradí! 

 

Sdílejte s námi vaše interiérové nápady! 

Sdílejte s přáteli